  • Sku: CLUC-60F-DW
  • Vendor: Centerline
 per
Centerline CLUC-60F-DW 60” Undercounter Freezer
  • Under-counter freezer, 4 drawers.
  • High quality stainless steel manufacturing.
  • Anodized aluminum interior.
  • LED display control for precision and easy monitoring.
  • Capillary tube measuring device.
  • Forced air cooling system that maintains cabinet temperature from -3°F to 3°F.
  • 4 removable compartments.
  • Each drawer accommodates full-size trays 6" deep.
  • Set of four (4) 4" high wheels with standard locks on front wheels.